Meble modułowe tapicerowane Mti Furninova sklep

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez MTI-Furninova Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Kętrzynie 11-400, ul. Zbożowa 6, moich danych osobowych pozyskanych przy użyciu plików "cookie". Wyrażenie zgody jest dobrowolne, przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

Pełna treść

Jaką sofę wybrać do małego salonu?

19 stycznia 2022

Sofa do małego mieszkania – jakie cechy powinna mieć?

Pytanie, które najczęściej kłopocze osoby urządzające niewielkie mieszkanie, to – jaka sofa do małego salonu. Mebel ten powinien być nie tylko wygodny, ale też zgrabny, aby nie zajmować zbyt wiele przestrzeni. Idealnie sprawdzają się modele o lekkiej konstrukcji, niewielkich gabarytach, zgrabnych nóżkach drewnianych lub metalowych. Ważne jest, aby sofa do małego salonu miała też szerokie siedzisko, ale wąskie boki. Takie sofy optycznie wydają się mniej przysadziste i drobniejsze. Jaką sofę wybrać do niewielkiego pomieszczenia – dwu- czy trzyosobową?

Optymalnym wyborem jest kanapa tzw. 2,5-osobowa o wąskich boczkach, np. Sleepy. Ma ona 185 cm długości (łącznie z bokami) i może służyć dwóm osobom dorosłym i jednemu dziecku. Jeśli układ pomieszczenia na to pozwoli, możesz zdecydować się też na sofę dla trzech osób dorosłych o długości ok. 205 cm. Czy do małego salonu można wstawić narożnik? Zdecydowanie tak – warto wtedy jednak stawiać na nieduże modele również o zgrabnych boczkach np. Sedac Nova z boczkami Bob. Jej minimalna długość to zaledwie 262 cm! Możesz też wybrać narożnik nieco szerszy, ale za to z powierzchnią spania 160 cm zamiast 140 cm.

Sofa do małego salonu – jakie kolory wybrać?

Myśląc o tym, jaka sofa do małego salonu będzie optymalnym wyborem, weź pod uwagę kolorystykę i typ jej obicia. Dobrym pomysłem będzie zaaranżowanie niewielkiej przestrzeni sofą o jasnej, ale jednolitej tapicerce. Postaw na modne obecnie tkaniny z domieszkami lnu, typu boucle czy skórę naturalną w rozbielonych odcieniach beżu, różu, szarości czy brązu. W sezonie 2022 popularne będą też obicia w ciepłych barwach terakoty i moreli. Nie najlepiej prezentować się będą w małym salonie natomiast kanapy o kwiecistych obiciach. Optycznie wydają się one bowiem większe niż są w rzeczywistości.

Jeśli chcesz dekorować sofę w małym salonie poduszkami, nie przesadź z ich liczbą, gdyż mogą sprawiać wrażenie chaosu. Czy sofa do spania do małego pokoju lub kanapa nierozkładana do małej przestrzeni powinny być jasne? Zdecydowanie nie ma takiego przymusu. Jeśli zdecydujesz się na zgrabny model o nowoczesnym wzornictwie, np. Aldon lub Sleepy, z powodzeniem możesz zdecydować się na ciemne tapicerki. Nawet mały salon zasługuje na kanapę w nadal modnych kolorach ciemnej i zgniłej zieleni, granatu i szaroniebieskiego czy nawet bordo.

Rozkładana czy nierozkładana sofa do małego salonu?

Kanapy rozkładane do małego salonu to jeden z najczęściej poszukiwanych typów mebli. Sofy rozkładane do małych pomieszczeń sprawdzają się, gdy salon jest nie tylko tzw. pokojem dziennym, ale też sypialnią. Takie sytuacje są częste w kawalerkach lub niewielkich mieszkaniach, w których pozostałe pokoje zajmują dzieci. Można je zastosować również wtedy, gdy salon kilka razy w roku staje się pokojem gościnnym. Jakie cechy powinna mieć sofa do spania do małego pokoju dziennego? Najważniejsza to wygoda. Komfort jak na prawdziwym łóżku zapewni Ci model taki jak rozkładana sofa do małego pokoju Sleepy z funkcją spania codziennego. W odróżnieniu od innych kanap rozkładanych tutaj śpisz nie na poduchach sofy, ale na prawdziwym i do tego grubym materacu. Inne sofy rozkładane do małych pomieszczeń z naszej oferty to modele np. Bari, Chicago, New Choice.

Wolisz nierozkładane sofy do małego salonu? Postaw na nowoczesne wzornictwo! W naszej ofercie znajdziesz wiele modeli jednocześnie minimalistycznych w wyglądzie, ale też będących obietnicą ponadstandardowego komfortu. Interesujesz się najnowszymi trendami? Sprawdź sofę Aldon – naszą tegoroczną nowość. Odznacza się lekką konstrukcją, nowoczesnym wyglądem z metalowymi nóżkami i jasnymi kolorami tapicerki, a także ponadprzeciętną wygodą dzięki wysokiej jakości wypełnieniu. Jeśli szukasz luksusowej kanapy do małego salonu, postaw na model Noir tapicerowany naturalną skórą. Inne ciekawe sofy nierozkładane do małej przestrzeni to m.in. Amaya, Elmer, Copenhagen, Avignon czy Leon.

Czy narożnik będzie pasować do małego salonu?

Wiele osób, które stają przed wyzwaniem urządzenia małego salonu, rezygnuje od razu z narożnika. Wśród argumentów, które wtedy przedstawiają, są m.in. duże gabaryty czy zabieranie zbyt wielkiej powierzchni w niewielkim pomieszczeniu. Są one po części słuszne – jeśli wybierze się narożnik o bardzo przysadzistej budowie. Decydując się jednak na zgrabną, niewielką i rozkładaną sofę narożną do małego pokoju taką jak np. modele Femme i Ilona, nie tylko nie zmniejszysz optycznie pokoju, ale zyskasz większy komfort na co dzień. Inne modele małych sof przeznaczonych do codziennego spania, które sprawdzą się w małym salonie, to np. Ilona Up, Trivento czy Sedac Nova.

Czym charakteryzują się optymalne kanapy narożne do małego salon? Mają one zazwyczaj bardzo wąskie i zgrabne boki, które nie zajmują niepotrzebnie miejsca. Jest to kluczowe np. gdy zamierzasz wpasować narożnik w konkretne miejsce w małym salonie. Dodatkowo kanapy tego typu przeważnie mają smukłe, ażurowe nóżki, np. metalowe czy drewniane. Wybierając rozkładany narożnik do małego salonu, szczególną uwagę zwróć na szerokość powierzchni przeznaczonej do spania. Przeważnie ma ona w kanapach narożnych ok. 160 cm szerokości, ale jeśli zależy Ci na małym meblu, możesz wybrać modele z materacami 140 cm.

Kanapy modułowe do małego salonu – czy to dobry pomysł?

Sofy modułowe kojarzysz wyłącznie z przestronnymi salonami? Rzeczywiście rozwiązanie to najlepiej sprawdza się w dużych pokojach dziennych. Nie jest jednak powiedziane, że tego typu meble nie będą odpowiednie jako sofy nierozkładane do małego salonu. Zaletą mebli modułowych jest to, że możesz dowolnie zestawiać ze sobą poszczególne moduły. Dzięki temu utworzysz meble o rozmiarach najlepiej odpowiadających Twoim oczekiwaniom. Przykładowo pojedynczy moduł w modelu Blues z najwęższymi bokami Carter ma szerokość od 75 do 90 cm (zależnie od konfiguracji – bez boków/podłokietników, z jednym czy z dwoma boczkami).

Tego typu meble możesz „zbudować” tak, jak tego potrzebujesz. Oprócz modułów klasycznego siedziska z oparciem (i opcjonalnie z bokami) możesz wybrać też moduł szezlongu, puf czy moduł narożny. Jakie kanapy modułowe sprawdzą się w małym salonie? Poza wymienionym wcześniej systemem Blues polecamy Ci do małego salonu też moduły Noir z nowoczesnymi, metalowy nóżkami i bardzo wygodnymi, bardzo grubymi poduchami oraz siedziskami. Zwróć uwagę także na moduły Vesta LC o geometrycznym wzornictwie. Odznaczają się one nie tylko gustownym wyglądem, ale też nieprzeciętną wygodą użytkowania na co dzień.

Jaka sofa do małego salonu będzie najlepszym wyborem? Sprawdź naszą ofertę, wybierz się do salonu i wypróbuj wygodę oferowanych przez nas mebli wypoczynkowych.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez MTI-Furninova Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Kętrzynie 11-400, ul. Zbożowa 6, moich danych osobowych pozyskanych przy użyciu plików "cookie". Wyrażenie zgody jest dobrowolne, przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

Pełna treść