Press room

Salon, kuchnia i sypialnia świątecznie – Szybkie Metamorfozy odc. 166

21.12.2018

Zapraszamy do obejrzenia świątecznego odcinka programu Szybkie Metamorfozy. Duże pomieszczenie mające ok. 30 m kw. i dwa okna przeszło ogromną...

...

Jeden pokój – trzy funkcje 37 mkw. Szybkie Metamorfozy odc. 164

20.11.2018

Ogromne wyzwanie twórców Szybkich Metamorfoz. Realizacja na powierzchni 37 mkw, która mieści salon, sypialnię i kuchnię w trudno ustawnej przestrzeni...

...

Sypialnia nad jeziorem. Szybkie Metamorfozy odc. 157

09.08.2018

...

Oferta

Cognac

Elegancki, fotel Cognac świetnie nadaje się do wykreowania przytulnego wnętrza. Łagodne zaokrąglenia oparcia i podłokietników wprowadzają klimat spokoju, stabilizacji i przewidywalności w życiu.

Layla

Wielozadaniowy system wypoczynkowy Uptown

Uptown

Uptown to wielozadaniowy, system wypoczynkowy, cechujący się klasyką barw, elegancji i stylu. Idealny zarówno do wnętrz mieszkalnych, jak i instytucjonalnych.

Sofa modułowa Vesta Moduł LC

Vesta Moduł LC

Vesta Moduł LC to funkcjonalność i estetyka. Gdy duża, elegancka i wygodna sofa ma stanowić kluczowy element wystroju wnętrza, wówczas Vesta Moduł LC jest idealnym rozwiązaniem.

Sofa do spania Trivento

Trivento

TRIVENTO – zdecydowanie model nowoczesny, idealnie współgrający z najnowszymi trendami. Mocno nietuzinkowy. W połączeniu ze szwem francuskim sofa uwydatnia swą oryginalność.

Sofa, fotel Birmingham

Birmingham

Sofa Birmingham to tchnienie luksusu i wytworności. Wydaje się klasyczna, ale podłokietniki zaskakują ciekawym, oryginalnym wyprofilowaniem i wysmakowanymi szczypankami.

więcej

Projektanci MTI-Furninova

Lenka Teilmann

lenka teilmann

Lenka Teilmann ukończyła Vienna Fashion Institute w roku 2001 jako projektantka mody. Zanim dołączyła do zespołu firmy Furninova w roku 2005 w charakterze projektantki pracowała dla wielu firm produkujących meble. Od 2010 roku jest Dyrektorem Kreatywnym i projektantką w firmie Furninova.

Lenka Teilmann

lenka teilmann

„Uwielbiam tworzyć modele, które są nowoczesne i klasyczne zarazem. Tak dużo mówi się o projektowaniu wytrzymałych modeli, lecz cóż może być bardziej wytrzymałego od mebli, które wytrzymują próbę czasu, jednocześnie będąc tworzone dla wygody? Meblowe trendy i mody przychodzą i odchodzą, a doskonałe meble pozostają. Tworzę moje projekty tak, aby służyły codziennym celom współczesnego życia, jednocześnie zachowując swój wspaniały wygląd i wygodę. Pragnę, aby moje meble dawały poczucie wygody i zadowolenia na długie lata, dlatego staram się tworzyć nowoczesne modele klasyczne, łączące w sobie wytrzymałość, funkcjonalność i piękno."

Chciałam stworzyć naprawdę wygodną sofę z wysokim oparciem. Wielu naszych klientów szuka sofy, na której mogą się porządnie oprzeć, która będzie podtrzymywać szyję i ramiona, a jednocześnie będzie połączeniem klasyki i nowoczesności. Większość sof na rynku nie spełnia wszystkich tych wymagań, lecz tylko niektóre. Dlatego też zaprojektowałam nowoczesną sofę z wysokim oparciem o klasycznym wyglądzie, która nie tylko zachwyca swoim wyglądem, ale również wygodą. Praktyczne przenośne pufy, wysokie nogi i wygodne poduszki do oparcia stanowią dodatkową wartość tego modelu.

Niels Gammelgaard

niels gammelgaard

Architekt Niels Gammelgaard ukończył Królewską Duńską Akademię Sztuk Pięknych w roku 1970 z tytułem specjalisty wzornictwa przemysłowego. Zanim jeszcze ukończył Akademię założył własne studio architektoniczne Box 25 arkitekter, po czym już jako właściciel kolejnego studio Pelikan Design współpracował z wieloma firmami ze Skandynawii i Europy, takimi jak Fritz Hansen, Bent Krogh, Cappellini czy Mateo Grassi. Mając tak rozległe doświadczenie we wzornictwie przemysłowym Niels potrafi stworzyć niezwykle wygodne i pomysłowe projekty.

Niels Gammelgaard

niels gammelgaard

„Moimi projektami pragnę uczynić zwyczajne życie nieco bardziej wygodnym, nieco bardziej przyjemnym i pomysłowym. Każdy mały szczegół w każdym poszczególnym projekcie musi spełniać moją misję, aby nieść ludziom samo dobro.”

Projekt Moment powstał z potrzeby stworzenia sofy, która nie byłaby kolejnym tradycyjnym meblem, lecz byłaby odzwierciedleniem idei funkcjonalności i wygody. Sofy, która byłaby wyjątkowa, ukazując swoje okrągłe rogi w kwadratowym pokoju. W serii sof Moment opracowanej dla Furninova pracowałem z dwoma głównymi ideami. Mam moment. Moment dla siebie, kiedy mogę usiąść wygodnie w miękkości zaokrąglonego rogu. Moment, w którym mogę zrelaksować się siedząc bokiem, albo zarzucić nogi do góry, jak na szezlongu. Moment, w którym mogę porozmawiać z osobą siedzącą w drugim rogu sofy. Stolik na kawę. Drewniane powierzchnie na górze sofy służą jako stolik dla kawy, drinka, książek, pilota do telewizora czy też laptopa albo tabletu – przedmiotów, które chcesz mieć w zasięgu ręki. Drewniane wykończenia stolika u szczytu sofy doskonale łączą się z drewnianymi nogami sofy, a także drewnianymi wykończeniami fotela.

Says Who

says who

Nazywamy się Nikolaj i Kasper. Jesteśmy Says Who Design. Obaj jesteśmy projektantami i pracujemy dla firm i marek zajmujących się produkcją mebli. Nasz styl jest zakorzeniony we wspaniałym wzornictwie skandynawskim, z jego zamiłowaniem do prostoty, minimalizmu i funkcjonalności. Jesteśmy częścią ruchu New Scandinavian Design. Szanujemy nasze dziedzictwo, lecz jednocześnie staramy się odkrywać je na nowo, aby pasowało do obecnych czasów.

Says Who

says who

"Projektowanie może być bardzo dziwnym procesem. Zwłaszcza wtedy, gdy zaangażowane są w ten proces dwie osoby. Może się wydawać, że to chaos i czyste szaleństwo. Sprzeczne pomysły i wszędzie dookoła rozłożone materiały, które zupełnie do siebie nie pasują. Ale prawda jest taka, że to właśnie swoboda, chaos i irracjonalne myśli wnoszą inspirację do technicznego i precyzyjnego procesu produkcji. I może właśnie dlatego tak bardzo lubię naszą współpracę. Jesteśmy dwiema stronami tej samej monety. Chaos i porządek. Inżynieria i kreatywność."

Says Who? (Kto tak powiedział?) to zarówno pytanie jak i odważne stwierdzenie dotyczące podważania naszych tradycji i oczekiwań. To pytanie, które bardzo lubimy zadawać. I wszystkich do tego zachęcamy. Nasza firma Says Who projektuje i opracowuje meble dla międzynarodowych producentów. Nasz styl to meble proste, funkcjonalne i pełne charakteru. Nasza siła tkwi w połączeniu dobrego designu i dokładnie przemyślanych rozwiązań ze zrozumieniem branży.