Press room

Kameralna sypialnia pełna spokoju w SzybkieMetamorfozy

29.01.2016

Miękki zagłówek Vesty ze szwem francuskim i fotel Carmen w tkaninie Tristan otuliły wnętrze kameralnej sypialni.

...

Metamorfoza na Solcu – jadalnia, salon, kącik art.

20.01.2016

Metamorfoza Domu Pomocy Społecznej zrealizowana z Fundacją Porozumienie Bez Barier Pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej.

...

Dwa Zoe i Boże Narodzenie w SzybkieMetamorfozy.pl

22.12.2015

Wygodne Zoe na Święta przy kominku w „Kuchnia z jadalnią świątecznie:))″ - film z cyklu SzybkieMetamorfozy.pl.

...

Zapraszamy!
Rozgość się.
Usiądź wygodnie i poczuj coś,
czemu nie zdołasz się oprzeć.

Uczta dla oka. Estetyka gra u nas nie tylko pierwsze, ale i doskonale brzmiące skrzypce. W jakiejkolwiek scenerii nie zagościłby nasz produkt, w każdą tchnie dawkę elegancji, świeżości i harmonii.

Oferta

Royan Queen

Wnętrze z sofą Royan Queen nabiera wyrazu, staje się przestrzenią nowoczesną z pozytywną aurą, w której użytkownik zrzuci ze swych barków każdy ciężar.

Leon

Ekstrawagancję i prestiż Leon zawdzięcza wysokiej jakości skórzanym obiciom i perfekcyjnemu wykończeniu. Nowoczesny mebel salonowy... Nonszalancki Leon lubi się wyróżniać.

Woof

Na tym krześle chce się odpocząć choć przez chwilę. Obicie znakomicie współgra z drewnianymi nóżkami mebla, podkreślając jego wysublimowaną elegancję.

Noir Bed

Niziutkie dwuosobowe łóżko Noir, występujące w 3 wymiarach, zachwyca niecodziennymi proporcjami. Wysmakowana linia stylistyczna mebla zapewnia ciekawą aranżację sypialni.

Chantal

Rozświetlająca biel, klasyka kształtów, rozkoszna miękkość dużych, poduch, tworzących oparcie sofy i jej siedzisko… - to zdecydowanie cechy skandynawskiego, minimalistycznego stylu.

Queen Anne

Queen Ann – fotel o pięknym klasycznym kształcie. Niezwykle szykowny, miękki, wygodny, z głębokim siedziskiem. Zaprojektowany, aby cieszyć oko, urzekać klasyczną linią, zapewnić wypoczynek.

więcej

Projektanci MTI-Furninova

lenka teilmann

Lenka Teilmann ukończyła Vienna Fashion Institute w roku 2001 jako projektantka mody. Zanim dołączyła do zespołu firmy Furninova w roku 2005 w charakterze projektantki pracowała dla wielu firm produkujących meble. Od 2010 roku jest Dyrektorem Kreatywnym i projektantką w firmie Furninova.

lenka teilmann

„Uwielbiam tworzyć modele, które są nowoczesne i klasyczne zarazem. Tak dużo mówi się o projektowaniu wytrzymałych modeli, lecz cóż może być bardziej wytrzymałego od mebli, które wytrzymują próbę czasu, jednocześnie będąc tworzone dla wygody? Meblowe trendy i mody przychodzą i odchodzą, a doskonałe meble pozostają. Tworzę moje projekty tak, aby służyły codziennym celom współczesnego życia, jednocześnie zachowując swój wspaniały wygląd i wygodę. Pragnę, aby moje meble dawały poczucie wygody i zadowolenia na długie lata, dlatego staram się tworzyć nowoczesne modele klasyczne, łączące w sobie wytrzymałość, funkcjonalność i piękno."

AURA HIGH. Chciałam stworzyć naprawdę wygodną sofę z wysokim oparciem. Wielu naszych klientów szuka sofy, na której mogą się porządnie oprzeć, która będzie podtrzymywać szyję i ramiona, a jednocześnie będzie połączeniem klasyki i nowoczesności. Większość sof na rynku nie spełnia wszystkich tych wymagań, lecz tylko niektóre. Dlatego też zaprojektowałam nowoczesną sofę z wysokim oparciem o klasycznym wyglądzie, która nie tylko zachwyca swoim wyglądem, ale również wygodą. Praktyczne przenośne pufy, wysokie nogi i wygodne poduszki do oparcia stanowią dodatkową wartość tego modelu. Aura jest modelem bardzo nowoczesnym i na długie lata pozostanie w modzie.

niels gammelgaard

Architekt Niels Gammelgaard ukończył Królewską Duńską Akademię Sztuk Pięknych w roku 1970 z tytułem specjalisty wzornictwa przemysłowego. Zanim jeszcze ukończył Akademię założył własne studio architektoniczne Box 25 arkitekter, po czym już jako właściciel kolejnego studio Pelikan Design współpracował z wieloma firmami ze Skandynawii i Europy, takimi jak Fritz Hansen, Bent Krogh, Cappellini czy Mateo Grassi. Mając tak rozległe doświadczenie we wzornictwie przemysłowym Niels potrafi stworzyć niezwykle wygodne i pomysłowe projekty.

niels gammelgaard

„Moimi projektami pragnę uczynić zwyczajne życie nieco bardziej wygodnym, nieco bardziej przyjemnym i pomysłowym. Każdy mały szczegół w każdym poszczególnym projekcie musi spełniać moją misję, aby nieść ludziom samo dobro.”

MOMENT. Projekt Moment powstał z potrzeby stworzenia sofy, która nie byłaby kolejnym tradycyjnym meblem, lecz byłaby odzwierciedleniem idei funkcjonalności i wygody. Sofy, która byłaby wyjątkowa, ukazując swoje okrągłe rogi w kwadratowym pokoju. W serii sof Moment opracowanej dla Furninova pracowałem z dwoma głównymi ideami. Mam moment. Moment dla siebie, kiedy mogę usiąść wygodnie w miękkości zaokrąglonego rogu. Moment, w którym mogę zrelaksować się siedząc bokiem, albo zarzucić nogi do góry, jak na szezlongu. Moment, w którym mogę porozmawiać z osobą siedzącą w drugim rogu sofy. Stolik na kawę. Drewniane powierzchnie na górze sofy służą jako stolik dla kawy, drinka, książek, pilota do telewizora czy też laptopa albo tabletu – przedmiotów, które chcesz mieć w zasięgu ręki. Drewniane wykończenia stolika u szczytu sofy doskonale łączą się z drewnianymi nogami sofy, a także drewnianymi wykończeniami fotela.