Press room

Salon z widokiem w SzybkieMetamorfozy.pl

04.04.2016

W salonie pojawiła się rodzinna kanapa Cubo Day z podwyższonym komfortem - z cyklu SzybkieMetamorfozy.pl.

...

Przeartystyczny salon w SzybkieMetamorfozy.pl

25.02.2016

Chicago 2 oraz Chicago 3S z okazjonalną funkcją spania w przepięknej przestrzeni salonu - z cyklu SzybkieMetamorfozy.pl.

...

Dla dobrego snu: nowy stelaż z ramą do łóżka.

23.02.2016

Do spokojnego, relaksującego i regenerującego snu potrzebne jest wygodne łóżko i poczucie bezpieczeństwa.

...

Zapraszamy!
Rozgość się.
Usiądź wygodnie i poczuj coś,
czemu nie zdołasz się oprzeć.

Uczta dla oka. Estetyka gra u nas nie tylko pierwsze, ale i doskonale brzmiące skrzypce. W jakiejkolwiek scenerii nie zagościłby nasz produkt, w każdą tchnie dawkę elegancji, świeżości i harmonii.

Oferta

Berber

Delikatnie, harmonijnie i stanowczo - tak właśnie Berber ozdobi wnętrze. Zapewnia użytkownikom komfort nieporównywalny z niczym innym. Design podkreśla idealnie proporcje.

Havana

Masywna, o prostych bryłach sofa zastanawia wzornictwem. Podłokietniki sprawiają wrażenie wyciosanych z twardego materiału. W modelu Havana podłokietnik ma 40cm szerokości.

Noir Bed

Niziutkie dwuosobowe łóżko Noir, występujące w 3 wymiarach, zachwyca niecodziennymi proporcjami. Wysmakowana linia stylistyczna mebla zapewnia ciekawą aranżację sypialni.

Evelyn

Evelyn to fotel łączący elementy perfekcyjnego miejsca relaksu. Łagodnie prowadzona linia podłokietników sprawia dobre wrażenie wizualne, ale przy tym jest niesamowicie wygodna i funkcjonalna.

Royan Queen

Wnętrze z sofą Royan Queen nabiera wyrazu, staje się przestrzenią nowoczesną z pozytywną aurą, w której użytkownik zrzuci ze swych barków każdy ciężar.

Nick

Zawsze potrzebna, niezawodna, praktyczna w dzisiejszych czasach sofa Nick spełnia marzenia o przytulnym wnętrzu, którym może być sypialnia lub pokój ogólny, łączący salon z jadalnią.

więcej

Projektanci MTI-Furninova

lenka teilmann

Lenka Teilmann ukończyła Vienna Fashion Institute w roku 2001 jako projektantka mody. Zanim dołączyła do zespołu firmy Furninova w roku 2005 w charakterze projektantki pracowała dla wielu firm produkujących meble. Od 2010 roku jest Dyrektorem Kreatywnym i projektantką w firmie Furninova.

lenka teilmann

„Uwielbiam tworzyć modele, które są nowoczesne i klasyczne zarazem. Tak dużo mówi się o projektowaniu wytrzymałych modeli, lecz cóż może być bardziej wytrzymałego od mebli, które wytrzymują próbę czasu, jednocześnie będąc tworzone dla wygody? Meblowe trendy i mody przychodzą i odchodzą, a doskonałe meble pozostają. Tworzę moje projekty tak, aby służyły codziennym celom współczesnego życia, jednocześnie zachowując swój wspaniały wygląd i wygodę. Pragnę, aby moje meble dawały poczucie wygody i zadowolenia na długie lata, dlatego staram się tworzyć nowoczesne modele klasyczne, łączące w sobie wytrzymałość, funkcjonalność i piękno."

AURA HIGH. Chciałam stworzyć naprawdę wygodną sofę z wysokim oparciem. Wielu naszych klientów szuka sofy, na której mogą się porządnie oprzeć, która będzie podtrzymywać szyję i ramiona, a jednocześnie będzie połączeniem klasyki i nowoczesności. Większość sof na rynku nie spełnia wszystkich tych wymagań, lecz tylko niektóre. Dlatego też zaprojektowałam nowoczesną sofę z wysokim oparciem o klasycznym wyglądzie, która nie tylko zachwyca swoim wyglądem, ale również wygodą. Praktyczne przenośne pufy, wysokie nogi i wygodne poduszki do oparcia stanowią dodatkową wartość tego modelu. Aura jest modelem bardzo nowoczesnym i na długie lata pozostanie w modzie.

niels gammelgaard

Architekt Niels Gammelgaard ukończył Królewską Duńską Akademię Sztuk Pięknych w roku 1970 z tytułem specjalisty wzornictwa przemysłowego. Zanim jeszcze ukończył Akademię założył własne studio architektoniczne Box 25 arkitekter, po czym już jako właściciel kolejnego studio Pelikan Design współpracował z wieloma firmami ze Skandynawii i Europy, takimi jak Fritz Hansen, Bent Krogh, Cappellini czy Mateo Grassi. Mając tak rozległe doświadczenie we wzornictwie przemysłowym Niels potrafi stworzyć niezwykle wygodne i pomysłowe projekty.

niels gammelgaard

„Moimi projektami pragnę uczynić zwyczajne życie nieco bardziej wygodnym, nieco bardziej przyjemnym i pomysłowym. Każdy mały szczegół w każdym poszczególnym projekcie musi spełniać moją misję, aby nieść ludziom samo dobro.”

MOMENT. Projekt Moment powstał z potrzeby stworzenia sofy, która nie byłaby kolejnym tradycyjnym meblem, lecz byłaby odzwierciedleniem idei funkcjonalności i wygody. Sofy, która byłaby wyjątkowa, ukazując swoje okrągłe rogi w kwadratowym pokoju. W serii sof Moment opracowanej dla Furninova pracowałem z dwoma głównymi ideami. Mam moment. Moment dla siebie, kiedy mogę usiąść wygodnie w miękkości zaokrąglonego rogu. Moment, w którym mogę zrelaksować się siedząc bokiem, albo zarzucić nogi do góry, jak na szezlongu. Moment, w którym mogę porozmawiać z osobą siedzącą w drugim rogu sofy. Stolik na kawę. Drewniane powierzchnie na górze sofy służą jako stolik dla kawy, drinka, książek, pilota do telewizora czy też laptopa albo tabletu – przedmiotów, które chcesz mieć w zasięgu ręki. Drewniane wykończenia stolika u szczytu sofy doskonale łączą się z drewnianymi nogami sofy, a także drewnianymi wykończeniami fotela.